Prevence traumatu u dětí

 16.23 bez DPH |  17.85 s DPH

Je zarážajúce koľko detí je úzkostných, depresívnych, hyperaktívnych a odťažitých – a je ich stále viac. Milióny detí bolo šikanovaných, zažili násilie alebo zneužitie. Mnoho ďalších detí bolo traumatizovaných v dôsledku „obyčajnejších“ udalostí, ako sú napríklad invazívne lekárske zákroky, nehody, strata či rozvod. Kniha Prevence traumatu u dětí je určená rodičom i odborníkom, ktorí chcú pomôcť „svojím“ deťom. Ponúka jednoduché, avšak veľmi mocné nástroje, ktoré deti chránia pred nebezpečenstvom a pomáhajú im sa znova vrátiť k rovnováhe po tom, čo zažili strach a pocit zahltenia traumatizujúcimi podnetmi. Autori stavajú na predpoklade, že deti nemusia byť pasívnou korisťou predátorov alebo nevinnými obeťami životných udalostí. Preto je dôležité pôsobiť i preventívne a pracovať so zvládacími zdrojmi každého z nich.

Z obsahu vás môže zaujať:

  • Obnova odolnosti pomocou hier
  • Budovanie sebadôvery podporovaním zdravého vývinu
  • Sexuálne zneužitie – zníženie rizík a včasné rozpoznanie
  • Odlúčenie, rozvod, úmrtie – ako pomôcť deťom spracovať smútok

Peter A. Levine, Ph. D. sa intenzívne venuje témam stresu a psychológie. Vyvinul metódu somatického prežívania, prirodzeného prístupu pre liečbu traumy. Je autorom mnohých publikácií zaoberajúcich sa stresom a traumou.

Maggie Klineová, MS, MFT, má dlhodobé skúsenosti ako učiteľka, terapeutka v oblasti rodiny a práce s deťmi, psychologička v škole a aj ako rodič.

Nie je na sklade

Katalógové číslo: KN0047 Kategória:

Popis

Autor: Peter A. Levine, Maggie Klineová
EAN: 9788087249611
Jazyk: český
ISBN: 978-80-87249-61-1
Rok vydania: 2014
Počet strán: 275
Väzba: mäkká
Vydavateľstvo:  Maitrea

Ďalšie informácie

Hmotnosť 390 g
Rozmery 15 × 21 cm