Sourozenecká dynamika

 10.86 bez DPH |  11.95 s DPH

So súrodencami si človek spája predstavu hlbokého spojenectva i rivality. V nečakanom kontraste s každodennými skúsenosťami sa však v psychoanalýze tejto téme venovala až do osemdesiatych rokov minulého storočia mizivá pozornosť a i dnes k téme existuje len málo odborných publikácii.

Vzťah so súrodencami však v ľudskom živote býva ten najdlhší a v celom svojom trvaní je zdrojom mnohých vzťahových skúseností. Autor tak okrem vertikálneho rozmeru rodinných vzťahov (s rodičmi) navrhuje všímať si aj horizontálne roviny (so súrodencami) a dopĺňa existenciu tzv. horizontálneho prenosu. Popisuje, ako je téma súrodencov vnímaná v individuálnej, rodinnej i skupinovej psychoterapii detí aj dospelých. Odhaľuje, ako nedostatky na rodičovskej aj párovej úrovni vedú k deštrukcii vzťahov medzi súrodencami, a naopak ako oslobodzovanie od rodičovských projekcií v strednom veku môže byť spojené s rastúcou súrodeneckou blízkosťou.

Kniha obsahuje príklady z každodenného života i početné kazuistiky a navrhuje, ako by mala vyzerať dobrá psychoterapeutická prax zahŕňajúcu súrodeneckú dynamiku.

Hans Sohni je nemecký psychiater a psychoterapeut, ktorý sa zameriava na deti a dospievajúcich. Vyučuje, superviduje a má vlastnú prax. Viedol výcvikový inštitút pre párovú a rodinnú terapiu.

3 na sklade

Katalógové číslo: KN0089 Kategória:

Popis

Autor: Hans Sohni
EAN: 9788026215264
Jazyk: český
ISBN: 978-80-262-1526-4
Počet strán: 144
Väzba: mäkká
Rok vydania:  2019
Vydavateľstvo:  Portál

Ďalšie informácie

Hmotnosť 195 g