Síla nevysloveného

 14.32 bez DPH |  15.75 s DPH

Skúsený detský psychoanalytický psychoterapeut opisuje a komentuje priebeh liečby piatich detí a dospievajúcich v rozmedzí jedného kalendárneho roku. Text je rozdelený podľa jednotlivých terapeutických sedení chlapca z pestúnskej starostlivosti, dospievajúceho dievčaťa zneužívaného v detstve, malého syna matky, ktorá zomrie v priebehu terapie na rakovinu, dievčaťa agresívne sa rozvádzajúcich rodičov a mladého supervidovaného terapeuta s detského domova.

Text odráža teoretické vedomosti, profesné aj osobné skúsenosti autora v kontexte celoživotných príbehov jeho klientov. Publikácia je napísaná odborne, súčasne však pútavo a zrozumiteľne, vďaka čomu môže slúžiť nielen ako manuál psychoterapie detí, ale poskytne aj literárny zážitok. Úžitok z nej môže mať široká čitateľská obec, odborníci pracujúci v oblasti psychologickej starostlivosti o deti, študenti psychológie, rodičia aj nadšenci psychoterapeutických príbehov.

MUDr. Peter Pöthe je vyštudovaný lekár, behom štúdia absolvoval niekoľko stáží zameraných na všeobecnú aj detskú psychiatriu. Na Harvarde sa zaoberal problematikou sexuálne zneužívaných a týraných detí. Okrem diagnostickej a terapeutickej práce s deťmi, dospievajúcimi a ich rodinami prednáša na zahraničných a domácich konferenciách, vyučuje študentov medicíny a sociálnej práce, prednáša pedagógom, venuje sa výskumnej a publikačnej činnosti a podieľa sa na tvorbe zákonov na ochranu detí.

2 na sklade

Katalógové číslo: KN0046 Kategória:

Popis

Autor: Peter Pöthe
EAN: 9788026215899
Jazyk: český
ISBN: 978-80-262-1589-9
Rok vydania: 2020
Väzba: mäkká
Počet strán: 288
Vydavateľstvo:  Portál

Ďalšie informácie

Hmotnosť 380 g
Rozmery 15 × 20 cm