Zľava!

Respektovať a byť rešpektovaný

18.00 15.50

V duchu tejto publikácie vedieme rodičov našich detských klientov alebo sprostredkujeme nové poznatky účastníkom našich kurzov. Knižku určite odporúčame. Netreba sa zľaknúť hrúbky. Texty ponúkajú skôr mnoho príkladov z praxe, než zložité teoretické poučky.

Mnohých rodičov dnes napadne otázka, či by mohli vychovávať svoje deti inak. Chtiac-nechtiac je v nich ale zakorenená tendencia k výchove založenej na poslušnosti, ako to bývalo celkom bežné ešte v pomerne nedávnej dobe.

Cítia, že to nie je ono, no nevedia, akým modelom tento nefunkčný systém nahradiť. Táto knižka ponúka práve takýto model, ktorý hovorí o tom, že opakom poslušnosti nie je neposlušnosť, či vzdor, ale zodpovednosť. Zodpovednosť voči sebe, voči druhým, za svoje správanie a jeho následky. Bude pôsobiť aj vtedy, keď rodič alebo iný dozor nebude práve nablízku.
O to práve ide – pomôcť deťom, spôsobom primeraným veku, vybudovať systém vlastných hodnôt, ktorým sa bude riadiť v celom živote. Nie je to jednoduché a ide o beh na dlhú trať. No ak sa naučíme potláčať svoje zlozvyky vo výchove už v zárodku, nový systém sa pomerne rýchlo stane našou druhou prirodzenosťou.

Nie je na sklade

Katalógové číslo: KN0017 Kategórie:

Popis

Autor: Pavel Kopřiva, Jana Nováčková
Vydavateľstvo:  Vydavateľstvo Pavel Kopřiva-Spirála
EAN: 9788090403000
ISBN: 8090187374
Počet strán: 288
Väzba: tvrdá
Jazyk: český
Rok vydania: 2008

Ďalšie informácie

Hmotnosť 700 g
Rozmery 18 × 26 cm