Respektovať a byť rešpektovaný

 17.27 bez DPH |  19.00 s DPH

Jedná sa o titul, ktorý netreba predstavovať. Kniha je veľmi praktická a doslova učí nový jazyk, ktorým je možné komunikovať s druhými na princípoch rovnosti, rešpektu a zodpovednosti. Od prvého vydania v roku 2005 sa stala manuálom pre mnohých českých i slovenských rodičov, škôl i škôlok.

V duchu tejto publikácie vedieme rodičov našich detských klientov alebo sprostredkujeme nové poznatky účastníkom našich kurzov. Knižku určite odporúčame. Netreba sa zľaknúť hrúbky. Texty ponúkajú skôr mnoho príkladov z praxe, než zložité teoretické poučky.

Mnohých rodičov i učiteľov dnes napadne otázka, či by mohli vychovávať  a viesť deti inak. Chtiac-nechtiac je v nich ale zakorenená tendencia k výchove založenej na poslušnosti, ako to bývalo celkom bežné ešte v pomerne nedávnej dobe.

Cítia, že to nie je ono, no nevedia, akým modelom tento nefunkčný systém nahradiť. Táto knižka ponúka práve takýto model, ktorý hovorí o tom, že opakom poslušnosti nie je neposlušnosť, či vzdor, ale zodpovednosť. Zodpovednosť voči sebe, voči druhým, za svoje správanie a jeho následky. Bude pôsobiť aj vtedy, keď rodič alebo iný dozor nebude práve nablízku.
O to práve ide – pomôcť deťom, spôsobom primeraným veku, vybudovať systém vlastných hodnôt, ktorým sa bude riadiť v celom živote. Nie je to jednoduché a ide o beh na dlhú trať. No ak sa naučíme potláčať svoje zlozvyky vo výchove už v zárodku, nový systém sa pomerne rýchlo stane našou druhou prirodzenosťou.

Nie je na sklade

Katalógové číslo: KN0017 Kategória:

Popis

Autor: Dobromila Nevolová, Jana Nováčková
Vydavateľstvo: PeopleComm
EAN: 9788087917503
ISBN: 8090187374
Počet strán: 368
Väzba: mäkká
Jazyk: český
Rok vydania: 2020

Ďalšie informácie

Hmotnosť 700 g
Rozmery 18 × 26 cm