Psychoterapeutická práce s původci domácího násilí

 17.95 s DPH

V rámci riešenia problematiky domáceho násilia vstupuje do popredia terapeutická práca so samotnými pôvodcami domáceho násilia. Autori tejto publikácie sa snažia ponúknuť ucelený pohľad na danú problematiku prostredníctvom rôznych prístupov v terapii pôvodcov násilia.

Uvádzané programy však nie sú určené len pre pôvodcov násilia v partnerských vzťahoch, ale tiež pre osoby, ktoré sa dopúšťajú násilia na pracovisku, v doprave, pri VÝCHOVE DETÍ prípadne majú ťažkosti so zvládaním hnevu a agresívnymi tendenciami. Konkrétne programy sú popísané z hľadiska efektivity pre rôzne cieľové skupiny a sú doplnené kazuistikami a terapeutickými technikami, ktoré je možné klientom ponúknuť.

kniha je určená psychológom, psychiatrom, terapeutom, lektorom a sociálnym pracovníkom, ktorí s cieľovou skupinou klientov pracujú, no i študentom daných odborov. Je vhodná aj pre osoby, ktoré sa stretli s násilím v akejkoľvek pdobe a chcú sa dozvedieť viac o jeho zvládaní.

Mgr. Veronika Stočesová (rodená Kubešková) vyštudovala jednoodborovú psychológiu. Pracuje v oblasti školskej psychológie a spolupracuje s Ligou otvorených mužov a Inštitútom pre kriminológiu a sociálnu prevenciu.

PhDr. David Čáp, Ph. D. , vyštudoval špeciálnu pedagogiku a jednoodborovú psychológiu. Spolupracuje s Ligou otvorených mužov, vedie výscviky pre odborníkov v metóde Zvládania hnevu, prednáša na katedre psychológie FF UK a poskytuje psychoterapiu v súkromnej praxi.

1 na sklade

Katalógové číslo: KN0085 Kategória:

Popis

Autor: David Čáp
EAN: 9788026216551
Jazyk: český
ISBN: 978-80-262-1655-1
Počet strán: 200
Väzba: mäkká
Rok vydania: 2020
Vydavateľstvo:  Portál

Ďalšie informácie

Hmotnosť 320 g