O čom sa rozprávali ceruzky 2. časť

 7.73 bez DPH |  8.50 s DPH

Publikácia O čom sa rozprávali ceruzky obsahuje:

1) grafomotorické cvičenia pre deti vo veku od 4 do 6 rokov, pomocou ktorých sa rozvinie: – jemná motorika a psychické funkcie potrebné pri kreslení a písaní, – grafomotorické zručnosti a kresba dieťaťa, – súhra ruky a oka, vnímanie priestoru v súvislosti so smerom vedenia čiary,

2) metodický návod pre dospelých, ktorý – upozorňuje na možné úskalia pri nácviku jednotlivých prvkov, – pomáha prekonávať problémy.
Po prvej časti grafomotorických cvičení s názvom Medzi nami pastelkami, je tu druhá časť – O čom sa rozprávali ceruzky.

Všetko, čo potrebujeme vedieť, o detskej kresbe a tiež písaní, ako sa tieto zručnosti vyvíjajú, ako dieťa podporovať a viesť, ako pomôcť dieťaťu, ktoré nemá chuť kresliť, sa dozvieme z autorkinho listu uvedeného na strane 60. Ten by sme mali, pokiaľ hodláme pracovať s dieťaťom podľa knižky, najskôr prečítať. Pri práci nás podporia aj inštrukcie pre dospelých v rámčeku pri každom cvičení.

Publikácia je vhodná aj pre žiačikov prvej triedy, ktorí nemajú veľmi radi písanie, príliš tlačia na ceruzku alebo sa im nedaria správne tvary písmen. Ak sa vrátia k odporúčaným cvičeniam, uvoľní sa ich napätie, obava z písania pominie a oni získajú istotu a radosť zo školskej práce.

Nie je na sklade

Katalógové číslo: KN0015 Kategória:

Popis

Autor: Jiřina Bednářová
EAN: 9788026600411
ISBN: 9788026600411
Jazyk: slovenský
Dátum vydania: 2012
Vydavateľstvo: Edika
Počet strán: 64
Väzba: mäkká

Ďalšie informácie

Hmotnosť 280 g
Rozmery 21 × 30 cm