Malování jako hra a přirozená stopa

 12.41 bez DPH |  13.65 s DPH

Túto knihu odporúčame všetkým, ktorí sa stretávajú s maľujúcimi deťmi, či už ide o rodičov, vychovávateľov, pedagógom, alebo tým, ktorí chcú podporiť dospelých, aby znova objavili radosť z maľovania.

Chuť maľovať je vlastná každému človeku. Tradičná výchova, predovšetkým v škole, sa snaží smerovať túto prirodzenú potrebu k umeniu. Ak tomu zabránime, môže sa vyvinúť celkom iný prejav, ktorý Arno Stern nazýva „stopou“. Na rozdiel od umeleckého diela, stopa nie je určená nejakému príjemcovi. Vzniká z pravlastnej potreby človeka prejavovať sa tvorivým spôsobom a obracia sa výlučne k maľujúcemu človeku. Ak sa stopa môže rozvíjať bez vplyvu vonkajších faktorov, človek si uvedomí plný potenciál svojich schopností a svoju nezávislosť od úsudku ostatných. Arno Stern považuje sám seba za niekoho, kto pri hre s maľovaním slúži, kto maľujúceho nepoučuje, ani jeho obrázky neinterpretuje.

Arno Stern vytvoril koncept stola s paletou a ochrannou stenou. Zrodil sa ateliér, ktorý dodnes podnecuje ako deti, tak aj dospelých k tomu, aby sa hrali s maľovaním a umožňuje im prežívať vlastnú spontaneitu.

3 na sklade

Katalógové číslo: KN0032 Kategória:

Popis

Autor: Arno Stern
ISBN: 978-80-7530-178-9
EAN: 9788075301789
Počet strán: 140
Väzba: mäkká
Jazyk: český
Dátum vydania: 2019
Vydavateľstvo:  Malvern

Ďalšie informácie

Hmotnosť 180 g
Rozmery 13 × 20 cm