Hry pro rozvoj všímavosti u dětí

 10.86 bez DPH |  11.95 s DPH

Táto kniha stavia na modeli všímavej hry k dosiahnutiu pocitu pohody u detí. Autorka vytvorila prístup, ktorý pomáha deťom uvedomovať si svoj vnútorný a vonkajší svet.

Prvá časť sa venuje teoretickým a praktickým základom. Ide o zásady pri používaní modelu „všímavej hry“ pri zohľadnení emočného prostredia. Vychádza z predpokladu, že potreba sa na niečo sústrediť je prirodzenou súčasťou nášho života. Samotná všímavá hra potom rozvíja živú interakciu a učenie prebieha hrou. Dôležité je definovať roly a hranice, aby sa deti cítili bezpečne. Podporné prostredie, v ktorom sa rešpektujú a uznávajú všetky emócie, podporuje motiváciu k sústredeniu a sebaupokojeniu.

K tomu je potrebných 5 základných zručností: sebaregulácia, adaptácia, aktívne počúvanie, pozorovanie a predstavivosť.

Druhá časť je zásobníkom hier a aktivít, napríklad: Zameranie na telo; Koniec nervozity; Hudobné kresby či Predanie úsmevu. Aktivity je možné použiť v skupinách (vek detí 5-12 rokov), rovnako aj s jednotlivcom, a môžu byť upravené pre deti so špeciálnymi potrebami, ako napríklad ADD, ADHD.

Pri každej hre je prehľadná úvodná tabuľka s údajmi o spodnej vekovej hranici, dĺžke cvičenia, či je hra vhodná pre väčšie alebo menšie skupiny a čo sú základné prvky a zručnosti, ktoré sa pri hre rozvíjajú (napr. sebaprijatie, predstavivosť, sebaregulácia, sebadôvera, počúvanie apod.) okrem opisu základných pravidiel hry sú uvedené možné úpravy a nápady pre jej ďalšie modifikácie.

3 na sklade

Katalógové číslo: KN0091 Kategória:

Popis

Hry pro rozvoj všímavosti u dětí
Autor: Deborah Plummer

EAN: 9788026213086
ISBN: 978-80-262-1308-6
Počet strán: 168
Väzba: mäkká
Jazyk: český
Rok vydania: 2018
Vydavateľstvo:  Portál

Ďalšie informácie

Hmotnosť 215 g