Dom z iného sveta – ako hovoriť o domácom násilí s deťmi

 10.82 bez DPH |  11.90 s DPH

„Táto kniha je pre mňa veľmi vzácnou skúsenosťou,“ uviedla prekladateľka Silvia Kaščáková. „Nesmierne obdivujem autorku, pretože ide o brilantne napísaný príbeh o najhorších veciach, ktoré dieťa môže zažiť.“

Citlivý príbeh o veciach, o ktorých je ťažké hovoriť aj mlčať. Niektoré domy majú svoje tajomstvá. A spravia všetko pre to, aby sa o nich nikto nedozvedel.

Keď Daniel spozná Marku, zvláštne dievčatko s očami svietiacimi ako baterka, odrazu cíti, že je to začiatok nejakého dobrodružstva. Jeho nová kamarátka, ukrytá v kríkoch, sleduje dom na druhej strane ulice. Mohlo by sa zdať, že je to obyčajná aj dosť nudná zábava, keby Marka nebrala svoju úlohu smrteľne vážne. A navyše je vyplašená. Keď chlapec začína pátrať, čo ju tak vystrašilo pri pozorovaní obyčajného domu, zisťuje nepochopiteľné až hrozné veci. Rozhodne sa pomôcť Marke vyriešiť hádanku. Ale dovolí im dom, ktorý nie je z tohto sveta, odhaliť svoje tajomstvo?

Tento titul je prioritne určený pre deti od 10 rokov, no aj ich rodičom. Napohľad ide o ťažšiu tému, no je potrebné o nej hovoriť. Poľská autorka sa jej zhostila výborne: prijateľnou formou ju podáva deťom, ale aj nám, aby sme nezabudli hovoriť o tom, že nikto nemá právo druhému ubližovať. A že pomoc pre tých, ktorých násilie v rodine postretlo skutočne existuje, hoci sa možno ukrýva za múrmi domu.

2 na sklade

Katalógové číslo: KN0112 Kategórie: ,

Popis

Autor: Malgorzata Strekowska-Zaremba
Vydavateľstvo: IKAR
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2021
Väzba: Pevná
Počet strán: 240
Edícia: Stonožka
ISBN: 978-80-551-7666-6
EAN: 9788055176666

Ďalšie informácie

Hmotnosť 340 g