Dívej se, tvoř a povídej!

 20.59 bez DPH |  22.65 s DPH

(artefiletika pre predškolákov a mladších školákov)

Každý účastník našich kurzov vie, že táto publikácia je pre využitie artefiletiky alfa omega a mala by sa nachádzať či už v domácej alebo pracovnej knižnici.

Ide o knihu zameranú na prácu s deťmi vo veku 3 až 8 rokov, ale zo skúseností vieme, že aktivity využijete aj so staršími deťmi, prípadne aj seniormi. Nevšedným a pútavým spôsobom prináša výtvarné artefiletické aktivity. Autori vychádzajú z presvedčenia, že školská výtvarná výchova by sa nemala jednostranne zaoberať vzdelávaním, ale oveľa viac podporiť emocionálnu a socializačnú zložku výchovy. K tomu napomáha tzv. skupinový reflektívny dialóg, ktorý podporuje schopnosť detí premýšľať o tom, čo a prečo tvoria, „nevýkonovo“ porovnávať vlastné výtvory s dielami spolužiakov, vyjadrovať svoje názory atď.
Takto vedené dieťa potom nevníma výtvarnú či hudobnú výchovu ako vyučovací predmet, ale umenie sa mu môže postupne stať životnou potrebou.

Publikácia neponúka len teoretický opis jednotlivých aktivít. Prináša aj konkrétne situácie z praxe pri ich realizovaní, priame reflexie detí aj autorov publikácie. Knižka je určená učiteľkám MŠ, pedagógom 1. stupňa ZŠ a rodičom.

27 na sklade

Katalógové číslo: KN00003 Kategória:

Popis

Autor: Vladimíra Slavíková; Jan Slavík; Sylva Eliášová
Vydavateľstvo: Portál
ISBN:978-80-262-0876-1
Rok vydania: 2015
Jazyk: Čeština
Väzba: pevná
Počet strán: 194
EAN: 9788026208761

Ďalšie informácie

Hmotnosť 360 g
Rozmery 16 × 23 cm