Cesta ke šťastnému dětství – Empatická výchova ve světle nejnovějších poznatků o mozku a emocionálním vývoji dítěte

 13.64 bez DPH |  15.00 s DPH

11 na sklade

Katalógové číslo: KN0009 Kategória:

Popis

Túto publikáciu odporúčame prečítať naozaj každému, kto prichádza do kontaktu s deťmi, a to bez ohľadu na to, či v prostredí domácom alebo pracovnom.
Ako vychovávať dieťa, aby bolo šťastné? Ako blahodarne pôsobiť na jeho rozvoj? Môžem nechať dieťa pred zaspatím plakať? Môžem dieťaťu dať občasné „zaucho“, alebo je aj obyčajné „na zadok“ pre dieťa škodlivé? Týmto otázkam sa už venovalo dosť pozornosti, avšak knižka francúzskej pediatričky Catherine Gueguenové, ktorá sa vo Francúzsku stala okamžite po vydaní bestsellerom, je jedinečná a ojedinelá – ponúka totiž nový pohľad na výchovu opierajúci sa jednak o praktické skúsenosti lekárky a matky, tak o najnovšie vedecké poznatky v oblasti výskumu mozgu, ktoré od základov spochybňujú tradičné predstavy o výchove.

Do rúk sa vám dostáva publikácia, ktorá objasňuje priamu súvislosť medzi prostredím, v ktorom dieťa vyrastá a zrením jeho osobnosti, predovšetkým mozgu. Malé dieťa je krehké, tvárne a ovplyvniteľné. Atmosféra, v ktorej žije, je pre budúci život smerodatná. Prvé roky života predstavujú základy a skúsenosti so vzťahmi, ktoré dieťa zažije behom prvých rokov, sa stanú rozhodujúce. Behom tohto obdobia prechádza ešte nezrelý mozog prudkým vývojom. Vyznačuje sa veľkou plasticitou, ktorá mu umožňuje zaznamenávať všetky zážitky, či už pozitívne alebo negatívne. Všetko, čo dieťa zažíva ho zásadne ovplyvňuje.

Autor: Gueguenová Catherine
Vydavateľstvo: Rybka
Kód: 16801949
ISBN:978-80-87950-03-6
Rok vydania: 2014
Jazyk: Čeština
Väzba: mäkká
Počet strán: 280

Ďalšie informácie

Hmotnosť 500 g
Rozmery 14 × 21 cm