Moja háčkovaná galéria

Tašky

Plstená - už dlho som chcela vyskúšať plstené háčkovanie. V jednom z obchodných reťazcov som kúpila relatívne lacnú 100% vlnu určenú práve na plstenie a hor sa do práce. Ledva mi to vyšlo. Spotrebovala som totiž 8 klbiek s návinom 55m. keď bola taška uháčkovaná, vystlala som ju igelitkou, nech sa strany nezlepia a dala prať na 2 hodiny na 40 °C. Výsledok ma milo prekvapil. Navrch som urobila horčicovú dečku, ktorá pôvodne mala ísť asi pod vázu či televízor, ale ja som jej našla hodnotnejšie uplatnenie :) Pripevnená je kovovými krúžkami. Celkový rozmer je 30 x 30cm, výška uší je 24cm.


Violet – kordonetový korpus s drobnými chápadlami je olemovaný červenou stuhou, ozdobený fialovou a ružovou bavlnenou priadzou. Taška super do mesta, i len tak k vode, či do školy, do práce – skrátka feši.


Black set – taška, šál a kapsička háčkované jemnou čiernou priadzou (45% viskóza, 55% bavlna) a nezvyčajne krásnou a výrobne náročnou vzorkou, ktorá vecičkám dodala šmrnc a príjemnú elastickosť. Bavlnené aplikácie sú v jesenných zemitých farbách. Taška je podšitá. Je vyrobená tak, že dlhé pútko sa dá odopnúť a môže sa nosiť ako taška do ruky. Obe pútka sú vystužené čiernou stuhou.


Psycho – Mucho – taška zo setu „Psycho – Mucho“ je uháčkovaná ako sieťka, horný lem je vystužený čiernou stuhou. Čierna priadza – bavlna, červená priadza – akryl.


Jabloň – taška v tvare stromu s jabĺčkami z pevnej bavlnenej priadze. Hlavná časť je podšitá hnedou látkou. V kmeni sa ukrýva vrecko napríklad na mobil alebo na vreckovky, je ozdobený zelenou trávou, žltými kvetmi a jedno jablk padlo pod strom:) Obe časti sú uzatvárateľné na zips. Ucho je nastaviteľné – môžete ho nosiť krížom alebo na jednom pleci, je podšité zelenou stuhou.


Štvorčeková - malé štvorčeky uháčkované zo zvyškov bavlnenej priadze. Obraz (mohol by visieť pokojne aj na stene, čo poviete?) sme zachytili ešte pred tým, než som z neho urobila tašku a teraz štvorčeky vyzerajú nielen pekne, ale sú i funkčné. Futro tašky tvorí plátenná taška s rozmermi 39x45cm.


Taška s kvetom a pútkami – z akrylovej priadze uháčkovaný korpus tašky, do ktorej je vsadené futro z mäkkého menšestru. Na jednej strane našitá aplikácia kvetu, na strane druhej pútka na zavesenie šálu alebo svetríka, ak by sa vonku nečakane oteplilo.


 

Copyright © 2011 nervuska.sk Všetky práva vyhradené.

nervuska.sk