Moja háškovaná galéria

Odev

Tričkovlna konečne ako TRIČKO – Mojím cieľom bolo využiť tričkovlnu konečne pre uháčkovanie trička. Bežne sa používa na košíky a koberce, no prečo sa potom volá tričkovlna? Zrejme len preto, že je z úpletu, no tričko som z nej nikdy nevidela. Áno, je mohutné a pevné, no pritom jemné a krehké zároveň. Pevnú priadzu som obháčkovala jemnučkou smotanovou priadzou.

Keď som háčkovala, hovorila som si: „Vypáraj to, je to hlúposť.“, no robila som ďalej a na záver som bola veľmi spokojná :)


Mozaika – Pulóver pre kamaráta, ktorý je fotograf. Zvolila som T-čkový strih, kde som hornú časť vyskladala z háčkovaných perlovkových obdĺžnikov, ako výraz množstva fotiek, ktoré denne nafotí. Ich uháčkovaním som strávila snáď tretinu materskej :) Základ: 50% bavlna, 50% akryl.


Zeleno-horčicový – vydarená vestička so stojačikom chce byť za slušáčku i voľnomyšlienkárku zároveň. Stojačik je možné stiahnuť šnúrkou, čím sa elegantne vytvaruje, ale taktiež drží svoj tvar aj bez nej. Smerom dole sa mierne rozširuje (vsadené trojuholníky po bokoch). Polyester v kombinácií s fajnovým kordonetom. Veľkosť 36/38.


Psycho-Mucho set – sukňa háčkovaná do mierneho „áčka“ pozostávajúca zo štvorcov (čiernych a kvetovaných), vlnkového vzoru a stĺpikového sedla. Obvod 96cm – sťahovanie na šnúrku s ozdobným zakončením. Ako vidno na fotkách, sukňa má v sebe veľké oká, preto sa môže nosiť na legíny, prípadná odvážlivkyňa sa však zaobíde aj bez nich:) Obdobným spôsobom vyhotovená aj taška. Je uháčkovaná ako sieťka, horný lem je vystužený čiernou stuhou. Čierna priadza – bavlna, červená priadza – akryl. V nečakanej chvíli sa na obe vecičky prilepili mušky a doteraz tam sedia.


Pulóvrik s modrým rukávom – bavlnený mierne extravagantný počin – sieťka s hlbokým výstrihom. Veľkosť 34.


Žltý top - bavlnený top s padnutým plecom. Na prednej časti všité žlté korálky, opasok na stiahnutie cez boky. Veľkosť 36.

 

Copyright © 2011 nervuska.sk Všetky práva vyhradené.

nervuska.sk