Moja háčkovaná galéria

Staršie aktuality

október 2015

Kamoši z vypáraného svetra

Kika_a_zbytkaciKnižka je už v tlači - dobehnite na náš parádny KRST 3. decembra 2015 do SATORI Stage na Mickiewiczovej 9 v Bratislave. Aj s deťmi. Najmä s deťmi :)

Už roky bola mojím snom knižka pre deti. Nie ju však napísať, ale uháčkovať. Uháčkovať hrdinov, o ktorých by bola.

Knižka "Kamoši z vypáraného svetra" začala vznikať celkom mimovoľne. Popri Jergušovi na materskej som zo zbytkov priadzí háčkovala rôznych panákov, pandrlákov a iných pánov či panie, ktorí sa kopili a kopili. Kamarátka Kristínka raz k jednému napísala milú básničku. Nuž a presne ten moment bol zrod našej knižky.

Zamysleli sme sa nad tým, čo všetko nemusí skončiť na smetisku, a kto všetko nemusí stáť na okraji spoločnosti.

Povedali sme si, že kniha Kamoši z vypáraného svetra, ktorá je určená najmä deťom (no určite aj ich rodičom), by Vám o tom mohla povedať niečo viac.

Viac sa o tomto projekte dočítate v kapitole "Niečo o mne" - "KNIHA".

 


máj 2015

Arteterapia – kde bola, tam bola

Arteterapia_rozpravka

Banský Studenec 14. – 16. augusta 2015


Tri za nami a mnoho ďalších pred nami. Toto je jeden z nich. Na májovom workshope sme sa cítili ako v rozprávke, preto téma toho nasledujúceho bola jasná okamžite: ARTETERAPIA – kde bola tam bola s podtitulom „Využitie rozprávkových motívov v arteterapii“.


Veríme, že vás téma osloví, ba priam nadchne, tak ako nás a v lete sa uvidíme. Už sa nevieme dočkať.

 

 

 

 


máj 2015

 

letak arteterapia detska kresba

Využitie detskej kresby v arteterapii

Banský Studenec 7. – 10.5. 2015

Po našich dvoch vydarených arteterapeutických zážitkových kurzoch, rozhodnutie pokračovať, bolo samozrejmé. Nebolo vôbec náročné vymyslieť novú tému. Nápad prišiel hneď a my sme sa rozhodli spraviť v máji workshop na tému „Využitie detskej kresby v arteterapii“.

Dnes už je workshop za nami a ja môžem len povedať, že pre mňa bol mojím najkrajším, najmilším, najveselším a najpodnetnejším. Zhoda náhod chcela, že sa tu stretla fantastická skupina ľudí. Ľudia plní energie, nadšenia a radosti, bez ktorých by tento víkend nebol tým, čím bol.

 

Tešíme sa na ďalšie s vami. S vami, ktorí už boli, no i vami, ktorí neodolajú a na arteterapiu zavítajú medzi nás.

 


n


farebne koralkyKeď bol Jerguš ešte úplne malý, vydržal spať v postieľke max 20 - 30 minút. Za ten čas som sa stihla umyť, najesť, upratať a vždy uháčkovať jednu guličku:) Je ich asi 100... ktovie, možno porobím aj viac.

Chcete si také tiež urobiť? Postup je veľmi jednoduchý. Začnite do krúžku háčkovať krátke stĺpiky. Ja som do prvého riadku dala 9, a potom som pokračovala v špirále. Do každého som urobila 4 stĺpiky, po jednom riadku 3, po ďalších troch riadkoch som pridávala 2 stĺpiky. Skrátka pridávate a pridávate. Very easy.

 

 


Arteterapia a meditácia

Workshop už máme za sebou a bol ÚŽASNÝ. Určite napíšem krátky report a pridám výber fotiek. Som nabitá energiou na ďalšie tvorenie :)

 

 

Banský Studenec 28. – 31. augusta 2014

 

Kto má Nervušku popozeranú a prečítanú od a po zet, vie, že sa venujem aj arteterapii. Kto pozná môjho priateľa, vie, že sa roky rokúce venuje meditácii. A kto nás pozná oboch, vie, že sme rekonštruovali chalupu pri Banskej Štiavnici, v Banskom Studenci. Na jednej prechádzke po okolí nás napadla myšlienka spraviť niečo spoločne. Niečo čo nás spája, čo nás teší, čo zaujme aj ostatných. Nebolo vôbec náročné vymyslieť, čo to bude. Nápad prišiel hneď a my sme sa rozhodli spraviť v lete arteterapeuticko-meditačný workshop (viac arte, ako medi:)

 

 

 

 


 

apríl 2014

Na dobrej vlneMilá Broňa,


už od Vášho mailu po príchode z Kolína sa snažím nájsť si čas, aby som Vám napísala. Veď tie Vaše reakcie na facebooku nás tu vždy tak potešia! Pravda ale je, že facebook je pre nás stále nový priestor. Zatiaľ ho technicky obsluhuje manžel, ktorý je v tomto okamihu najväčším firemným expertom:-) a tak naň občas zabúdame. No, dúfam, že časom si k tejto forme komunikácie nájdeme nejaký bližší vzťah...
malabrigo
Vlastne píšem preto, že Vám chcem poďakovať za podporu a krásnu recenziu na Vašej stránke. Konečne ustal najväčší ruch a mohla som sa na nej dôkladne rozhliadnuť. Ak si môžem dovoliť hodnotenie, ste bytosť zručná, tvorivá, s veľkou fantáziou a zmyslom pre vtip a detail. Vlajková bavlnená taška z maličkých farebných štvorčekov aj veci neznalému predvedie kvalitu Vašej práce. To sa dnes veľmi nevidí. Ja si veľmi nepopulárne myslím, že (ako to krásne popisujete) najprv treba pochopiť a zvládnuť techniku a až potom vyrábať "autorské modely." Nie nadarmo boli kedysi remeselníci najprv učni, potom tovariši a až po vandrovke do veľkého a novotami hýriaceho cudzieho sveta sa mohli stať majstrami.

Dúfam, že sa čoskoro uvidíme. Niet nad osobné stretnutie, však.
Pekný víkend a ešte raz vďaka.

Alena

Takýto krásny mail mi poslala pani Hrončoková z e-shopu nadobrejvlne.sk. Veľmi pekne ďakujem, cítim sa úžasne:) Tiež sme si písali o najbližších priadzových podujatiach a o nových materiáloch. Tú časť si však nateraz nechám pre seba, ale včas vás budem o všetkom informovať.

ZDROJ FOTO: http://nadobrejvlne.sk/sk/malabrigo-prize/16-merino-vlna.html


Jerguš

Zelené – vyrobené pre môjho najzlatšieho huncúta. Zatiaľ sa po nich len úspešne váľa, ale už aj v tomto ranom veku nám poslúžili. Keď sme trénovali otočku na brucho, menšiu loptu si pridŕžal rúčk

ami a nohami, jednoduchšie sa otočil na bok, a to už bola len krátka cesta k váľaniu sudov. Veľmi sa už tešíme, keď budú lietať a zvoniť (v každej je niekoľko rolničiek) bytom, okná a lustre ostanú celé.

 

 

 


Háčkované hračkárstvoLesný svetrík - s priateľom sme sa dohodli, že náš chlapec bude prírodný typ, a tak som v tomto duchu prikročila aj k výrobe vecičiek :) Zatiaľ som svetrík obliekla len na brucho, ale už sa blíži ten čas, keď doň natiahnem aj naše bábätko.

 

 

 

 

 


Háčkované hračkárstvo – s blížiacim sa príchodom nášho pokladu som sa začala obzerať po hračkárstvach. Moje zdesenie nad bežne dostupnou ponukou rástlo každou ďalšou návštevou obchodu s hračkami. Tak som sa rozhodla, že do hračkárstiev prestanem chodiť, vezmem vlnu a háčik a začnem pracovať. Priznávam, že slony nie sú nápadom mojím, ale našla som ich na tomto austrálskom blogu. Takže, kto máte chuť, slona zvládnete ľavou zadnou. Okrem slonov postupne pribúdajú aj ďalšie a ďalšie hračky a vecičky, a tak sa kategória „hračky“ čochvíľa opäť rozšíri.

 

 


Môj vysnívaný kút – konečne vám môžem predstaviť môj dávny sen – mať ako súčasť domova miesto, ktoré by patrilo len mne, a ktoré by hlavne bolo plné nervušky. Ani nebudem vymenovávať všetkých milión vecí, ktoré tu mám, veď si viete určite predstaviť. Každopádne však miliónta prvá vec, ktorá moje srdce teší je razítko s logom „nervuška“, ktoré odteraz zdobí každý jeden kúsok z mojej dielne. Ani si tú radosť neviete predstaviť :)

nervuska.sk - Moja háčkovaná galériaMôj vysnívaný kút


LesLes – „zelená nie je len tráva, zelené sú aj listy stromov“...napadlo mi jedného dňa z ničoho nič po vypočutí objednávky: „Chcem čiapku zelenú, pre seba aj pre malú:)“. A tak to začalo –akrylová baby friendly zimná priadza a bavlnené všakovaké zelené odtiene. Lístok po lístku rástla koruna stromov. Zelenajú sa aj v zime, aha, a aby im nebola zima, podšité sú teplým flísom. Holubičky sú vyrobené z filcu, pripínajú sa na cvok, aby náhodou niekoho nepichli. Šálik háčkovaný vlastnou vymyslenou vzorkou. Priadzu som použila rovnakú ako na korpus čiapky. Deň môže byť jarný aj v zime.

 

 

 


Sovy intelektuálkySovy intelektuálky – po úspešnom zimnom uvedení „Hydiny“ som dostala podnet na rozšírenie poľa ornitológie. Je to tu – „Sovy intelektuálky“ – bavlna a vatelín, náušky a prívesok. Znepokojilo ma však, odkiaľ vlastne vyrobené sovy svoj intelekt čerpajú.

Psycho-MuchoPsycho-Mucho – melancholicko-bláznivý set sukne a tašky zo zdanlivo fádnych farieb a vzorov – aj taká je moja práca. Na prvý pohľad možno nudné a jednotvárne techniky, ktoré však skrývajú množstvo detailov, a tie robia moje háčkovanie jedinečným. Do každého môjho kúsku sa snažím vdýchnuť dušu niečím výnimočným, hoci len nenápadnou maličkosťou, ktorá dielu dodá inakosť, a ktorá vystihuje môj rukopis. V tomto sete to boli, samozrejme, mušky, ktoré dokonale vykreslia atmosféru sychravého, ponurého dňa, avšak vyniknú aj na divokej párty svojím jedinečným vzhľadom. Taška i sukňa sú výborné kúsky, ktorých tvorba mi robila pár týždňov obrovskú radosť. Verím, že ich fotky ulahodia vášmu oku tak, ako ich výroba mojim rukám.


nervuska.sk - Farebné štvorčeky„Farebné štvorčeky“ – často sa ma ľudia pýtajú, koľko času mi zaberie vyrobiť nejaký model a ja nikdy neviem presnú odpoveď. Je to preto, lebo háčkovanie ma tak baví, že mi je jedno koľko času pri ňom strávim. Ale dala som si námahu a odstopovala si čas výroby týchto malých štvorčekov (3x3cm), z ktorých je vytvorená taška. Jeden štvorček som vyrábala 3,5 minúty, štvorčekov je 576, čiže spolu to je 2016 minút, respektíve cc 33,5 hodiny. To sú len štvorčeky, čas zošívania som nerátala. Enjoy, nové dielko na svete.

 

 

Copyright © 2011 nervuska.sk Všetky práva vyhradené.

nervuska.sk