Moja háčkovaná galéria

Vlnené e-shopy I

apríl 2014


Naposledy som písala o vlnených galantériách v Bratislave. Na moju výzvu, aby sa mi ozvali nadšenci s galantériou, na ktorú som zabudla, sa naozaj viaceré z vás ozvali. Jedna milá pani mi ich rozpísala zo desať, ja celá nadšená a zahanbená súčasne (že ich nepoznám) som sa vypytovala a vypytovala až som nakoniec zistila, že tie sú už dávno v galantérnom nebi. Škoda preškoda, podľa popisu museli byť senzačné. Ďalšie dva typy som dostala na dve menšie petržalské. Ohlasy boli protichodné. Niektorí chválili, iní naopak neodporúčali. Zatiaľ som si do Petržalky cestu nenašla, čiže keď odskúšam, dám vedieť.

Nuž ale doba pokročila a galantérny tovar (ako všetko ostatné) sa dávno nepredáva len v kamenných predajniach. Dnes si vezmem do parády vlnené e-shopy. Nie všetky, samozrejme. Zatiaľ dva, ktoré mám čerstvo odskúšané.

www.e-vlny.skE-vlny
Začnem touto stránkou, z ktorej som za posledný mesiac objednávala už dva razy. Podľa názvu stránky sa nedá určiť na akú značku sa zameriava, ale E-vlny je výhradne orientovaná na nórsku značku DROPS Design. Táto firma pôsobí na trhu už od roku 1982 a jej priadze sú naozaj kvalitné, rozumej prírodné. Áno, aj akryl môže byť lepší a horší, ako aj vlna a merino, ale tu som sa stretla zatiaľ naozaj s kvalitou. DROPS Design ale neponúka len priadze, môžete si vybrať z ponuky mnohých návodov na pletenie alebo háčkovanie. Zadarmo.
Za stránkou E-vlny stojí Dáša Matisová, s ktorou sa mi výborne komunikovalo, odpovedala na moje otázky a na požiadanie mi zaslala vzorky z priadzí, ktoré mi chýbali. Pravdou je, že výrobcovia málokedy poskytujú konečným zákazníkom vzorkovníky, a teda občas som objednala z priadzí po jednom klbku. To však je neúnosné pre peňaženku a neefektívne vzhľadom na to, že sa mi potom doma povaľujú len jednotlivé klbká. Preto každý e-shop, ktorý mi ochotne pošle vzorky má u mňa obrovské plus. A to pre mňa spravila aj pani Matisová.
Čo ma na prvý šup v jej e-shope nadchlo je v záložke „Priadze“ kategória „Skupiny priadzí“. Pri malom dieťati bol tento objav balzamom na dušu, keďže mi to umožňuje priadze vyhľadávať veľmi veľmi rýchlo. Okamžite vidím pomer zloženia a návin – pre mňa dve kľúčové kritéria pri výbere. Áno, hodilo by sa prípadne na prvý šup vidieť aj cenu, ale možno je to obchodný ťah :) Ďalej tu nájdem vždy akciové priadze, priadze skladom a aj užitočné informácie v kolonke „O priadzi“. V hlavnej lište, ako koniec –koncov asi všade, si môžete ešte kúpiť háčiky, ihlice a iné doplnky, inšpirovať sa návodmi a zapojiť sa do diskusného fóra.
Pani Matisová tiež ponúka facebookový predaj výrobkov zo značky Drops, kurzy háčkovania a pletenia.
Čo ma však najviac teší sú časté akciové ceny. DROPS Design vzhľadom na kvalitu patrí síce k cenovo dostupnejším, ale aj tak... čo si budeme rozprávať. Zľava nie je nikdy zlá.
Na Slovensku priadze Drops predáva ešte obchod Galantéria Bianca. Zatiaľ som neobjednávala.
Kto chcete ešte viac infa, navštívte www.dropsdesign.com. Komu nevyhovuje angličtina/nemčina, môže si zvoliť dokonca Češtinu (alebo iný jazyk). Neviem o žiadnej inej stránke, ktorá by zákazníkom poskytovala podobný servis – návody zadarmo, prehľad predajných miest apod. Veľká spokojnosť.

ZDROJ FOTO: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=653396721362492&set=a.417450671623766.13800329.417449361623897&type=1&theater

www.nadobrejvlne.skNa dobrej vlne
Istý čas som zháňala 100% vlnu. Výrobcov, ktorých priadze si bežne môžem kúpiť na Slovensku alebo v Čechách, poznám. Hľadala som niečo nové a tiež ma zaujímalo porovnanie cien. Do googlu som dala 100% vlna a jedným z výsledkov bola stránka nadobrejvlne.sk. Už len ten názov ma nadchol. Má iskru, šmrnc, milý dvojzmysel. A ešte to logo. Perfektné.
No, ale to podstatné. Dámy, toto je zatiaľ tá NAJEXKLUZÍVNEJŠIA PRIADZA akú som kedy videla a držala v rukách.  Za e-shopom je pani Alena Hrončoková, ktorej som hneď po vzhliadnutí stránky napísala držacopalcový mail s otázkou, či sa dá niečo takéto u nás aj predať. Áno, samozrejme, top kvalita sa nemôže predávať za 1 euro/kus. Priadze sú skutočne drahé, ale stoja za to. Toto je Rolls-royce medzi priadzami. A to všetky, ktoré tu nájdete. Ja osobne som zatiaľ vyskúšala Rowan tweed (Poznáte tie super tvídové kabáty, že? Ale toto je tvídová vlna... niečo úžasné) a BC Garn Selba. Viacerí výrobcovia ponúkajú priadze v biokvalite. Vyberať môžete podľa výrobcu, zloženia a hrúbky. Prečítať si môžete veľmi zaujímavé a užitočné informácie k materiálom. Pani Hrončoková mi tiež ochotne poskytla vzorky, a tak sa najbližšie chystám na Malabrigo Lace.
Tejto stránke držím neskutočne palce. Stále neviem, či je u nás už tak silná priadzová kúpna sila. Verím, že áno. Takže šup „na dobrú vlnu“ priatelia.

ZDROJ FOTO: https://www.facebook.com/nadobrejvlne/photos/a.455175244602523.1073741825.455170551269659/456323344487713/?type=1&theater

To je nateraz všetko. Už komunikujem, testujem a objednávam nové z ďalších e-shopov. Neviem kedy napíšem o ďalších, lebo teraz kúpené fantastické priadze musím aj priebežne spotrebovávať:)

 

Copyright © 2011 nervuska.sk Všetky práva vyhradené.

nervuska.sk