Čiapky a šály

Kiwi a Borovica – kiwi nájdete rásť aj v borovicovom lese :) Kombináciou dvoch odtieňov zelenej vznikla táto ľahká šatka na nie príliš chladné dni. 100% bavlna.


Big Merino – hrubší komplet na studené jesenné dni. 100% merino.


Merino mánia – uháčkovala som jednu, druhú a už to išlo ako na páse :) Príjemné 100% merino, ktoré nikdy nesklame. Čiapky, tunely, nákrčníky :)


Mačička – jedna pani na SUSEDSKEJ STVORE hľadala kohosi, kto jej uháčkuje dnes tak bežnú mačaciu čiapku pre jej dcérku. Tak som hneď reagovala a tutok je, aha. Nemám v okolí dievčatko vo veku 5 rokov, tak som ju sčasti nasadila na hlavu sebe.


Pre drobčekov – 100% merino drobunké čiapočky pre predčasne narodené hlavičky do nemocníc v Košiciach, Banskej Bystrici a Bratislave.


Jerguš – taký milý zbytkoset z detských priadzí


Les – „zelená nie je len tráva, zelené sú aj listy stromov“...napadlo mi jedného dňa z ničoho nič po vypočutí objednávky: „Chcem čiapku zelenú, pre seba aj pre malú:)“. A tak to začalo –akrylová baby friendly zimná priadza a bavlnené všakovaké zelené odtiene. Lístok po lístku rástla koruna stromov. Zelenajú sa aj v zime, aha, a aby im nebola zima, podšité sú teplým flísom. Holubičky sú vyrobené z filcu, pripínajú sa na cvok, aby náhodou niekoho nepichli. Šálik háčkovaný vlastnou vymyslenou vzorkou. Priadzu som použila rovnakú ako na korpus čiapky. Deň môže byť jarný aj v zime.


Čo sa našlo v mori – som našla veľrybku, chobotničku a morského koníka, ktorých už nudila šeď bežných dní. Chceli sa pozrieť do sveta. Aby toho nebolo málo, mali požiadavku, že chcú tráviť čas s deťmi, lebo sa radi hrajú. Nech sa páči – šálik (12x90cm), čiapka (43cm), malá deka (50x70).

 

Copyright © 2011 nervuska.sk Všetky práva vyhradené.

nervuska.sk