Moja háčkovaná galéria

Hračky

.... – ................


Zelené lopty – bavlnené, háčkované podľa vzoru futbalovej lopty. Veľkosť sa reguluje počtom riadkov. Každý 6-a-5-uholník je podlepený vlizelínom, aby vlákna vatelínu nepretŕčali. V každej lopte je umiestnená rolnička.


Slony melírované – mäkká a jemná bavlnená priadza vyplnená vatelínom, v telíčku je aj hrkálka, ušká ozdobené úpletom. Všetky časti sú našívané a zošívané, na slonoch nie je nič (gombíky, korálky), čo sa dá prehltnúť alebo vdýchnuť.


Rybka gombíková – tak to v živote chodí, keď si človek nenakúpi dosť vlny a prestanú ju vyrábať. Pôvodne korpus háčkovaný na celkom iný účel, ale po odhalení deficitu materiálu, využitý ako telo rybičky. Šupinkové gombíky, telo a chvost akrylové.


Stewie Griffin – veselý chlapec, ktorého už nebavil šlabikár, a tak sa vydal na skusy do sveta. Kde všade bol a čo všetko videl, to neviem už ani ja. Skrátka je to výmyselník. Mini bavlnený vankúšik, filcové oči nalepené a pre istotu prichytené aj skrytým stehom.


Háčkovaná skladačka – hračka určená prioritne deťom, no pristihla som pri nej aj rodičov detí, ako skladajú, otáčajú, premiestňujú a vymýšľajú rôzne obrázky, ktoré je skladačkou možné vytvoriť. Hra pozostáva z rôznych geometrických tvarov (nechlpatá bavlnená jemná priadza), ktoré sú z každej strany uháčkované inou farbou. Nimi je možné vytvoriť množstvo obrázkov. My sme si na fotenie vybrali mačičku, čudo-prasátko, vtáčika a domček. Čo ďalšie nájdete vy?


Panáčka – slečna Prívesková útlej postavy v zelených šatách, s hnedou taškou cez plece, bavlnenými balerínkami a krásnym kvetom vo vlasoch. Raz darmo, je to parádnica.


Jogín – postavička mladíka cvičiaceho jógu. Končatiny a hlava na gumičke, aby mohol robiť asany. Na hrudi vháčkované iniciály rodnej obce. Pútko urobené ako pramienok strapatých vlasov.


Slniečko – vyplnené vatelínom, na ktorom sú našité lúče rôznej dĺžky.


Bábika

(foto Nina Turčanová s cicou Ťapou:)


 

Copyright © 2011 nervuska.sk Všetky práva vyhradené.

nervuska.sk