Moja háčkovaná galéria

Bytové doplnky

Meditačný vankúš – môj prvý pokus o výrobu meditačného vankúša. Ten pravý má byť vyplnený kápkom, no keďže som nevedela ako sa tento experiment podarí, vyplnila som ho len dutým vláknom a jednotlivé háčkované časti podlepila vlizelínom. Experiment sa vcelku podaril, a tak sa už chystám na ďalšie vankúše. Priadza je bavlnená, rozmery: priemer 28cm, výška 18cm.


Recy záves – kolegyňa mi ochotne venovala niekoľko vriec vlny a v jednom z nich som našla, už asi viackrát, použitú bavlnenú priadzu. Kvalitou však nezaostávala a nám v kuchyni chýbali závesy. Červené filetové závesy s aplikáciami perlovkových kruhov. Nič náročné.


Vreckár – bavlnený vreckárik uháčkovaný z muliniek, veľký 25x38cm. Dvojmo je podšitý čiernym plátnom a vystužený vlizelínom. Na tomto vreckári sú vrecká dve a štipčeky tri. Pripnúť sa dá na nástenku, ale nápad bol aj pripnúť ho magnetkami na chladničku. Dúha do šedej kancelárie.


Voňavé ovocie – 10 kusov bavlneného, na pohľad zrelého, sladkého ovocia, naplneného voňavou levanduľou. Banán, jabĺčko, mandarínka, jahoda, kúsok hrozna, hruška, čerešne, slivka, citrón a pol pomaranča.


Hnedo-zelený mini obrus – jednoduchý motív osviežený farebnou variáciou uháčkovaný z bavlnenej priadze.


Zlomená cigareta – STOP FAJČENIU – dekorácia použiteľná aj ako vankúšik, háčkovaná z bavlnenej priadze, tabak z polyesteru, vyplnená vatelínom. Ozdobená, samozrejme, handmade aplikáciami.


Štvorcový farebný záves – zvyšková priadza háčkovaná do štvorcov a tie zošité do obdĺžnika.


Závesy do okna – žltý kvet vháčkovaný do modrej vzorky. Pri dobrom osvetlení vidno perfektnú tieňohru.


Latinský obraz – bavlnená dekorácia na stenu. Čierny háčkovaný podklad, písmená háčkované samostatne, postupne našité.


„Kocka“ – špagátová drina zo štvorcov, ktoré sú pospájané do tvaru kocky. Na dvierkach je filcová aplikácia listov. Úložný priestor na čokoľvek, alebo miesto pre domáce zvieratko.


 

Copyright © 2011 nervuska.sk Všetky práva vyhradené.

nervuska.sk